Dronem policjanci wyłapali ponad 30 kierowców w trzy godziny (FILM)

Miejscem kontroli z dronem była droga krajowa numer 22 pod Strzelcami Krajeńskimi w miejscu, gdzie trwa budowa obwodnicy. Mimo sygnalizacji świetlnej wielu kierowców bagatelizuje przepisy i innych zmotoryzowanych przejeżdżając na czerwonym świetle.

Na drodze krajowej numer 22 trwa budowa obwodnicy, która będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców Strzelec Krajeńskich, ale również dla kierowców, którzy do tej pory jadąc wspominaną drogą zmuszeni byli wjechać do naszego miasta.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Ruch na tej trasie jest spory, ponieważ wiele osób korzysta z niej jadąc nad Bałtyk. Jednak z uwagi na trwające prace budowlane trzeba się jednak liczyć z utrudnieniami – mówi st. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich. Z obu stron Strzelec Krajeńskich obowiązuje sygnalizacja świetlna.

Niestety część kierowców lekceważy przepisy i pozostałych zmotoryzowanych niestosując się do sygnalizacji przejeżdżając na czerwonym świetle. Tradycyjne policyjne kontrole w tym miejscu są mocno utrudnione, dlatego policjanci zdecydowali się na patrole z wykorzystaniem drona.

Taka kontrola odbyła się w piątek, 5 lipca, z samego rana. W trzy godziny dron wypatrzył ponad 30 wykroczeń kierowców. Większość dotyczyła niestosowania się do sygnalizacji i przejeżdżania na czerwonym świetle. Zdarzały się również sytuację, kiedy kierowcy mimo ruchu odbywającego się na jednym pasie, wyprzedzają całą kolumnę pojazdów oczekujących na zielone światło.

Za przejazd na czerwonym świetle grozi mandant w kwocie 500 złotych i 15 punktów karnych. – Podobnych kontroli z wykorzystaniem policyjnego drona będzie więcej w tym miejscu – podkreślił st. asp. Bartos.