Dwaj dilerzy staną przed zielonogórskim sądem. Produkowali narkotyki. Wpadli po tym jak dachowali oplem (FILM)

Przed sądem staną dwaj mężczyźni w wieku 24 i 28 lat. Odpowiedzą za wytwarzanie, posiadanie i przygotowanie do sprzedaży narkotyków. 28-latkek będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia. 24-latkowi grozi do 10 lat odsiadki.

Wszystko zaczęło się 17 października ub.r. Do krośnieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o samochodzie, który w Bobrowicach uderzył w drzewo i uszkodził znak drogowy. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali opla leżącego na dachu, do którego przyczepione były tablice od innego auta. W bagażniku był niemal kilogram marihuany i amfetamina.

Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a także zabezpieczali ślady. – Nad sprawą pracowali policjanci krośnieńskiej komendy. W wyniku podjętych działań, kilka godzin później dotarli do miejsca zamieszkania 28-letniego mężczyzny, podejrzewanego o kierowanie oplem, spowodowanie zdarzenia drogowego, a także posiadanie narkotyków – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji. 28-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

Zebrany materiał pozwolił na postawienie 28-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków i uprawy konopi, za które odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Wówczas sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 28-latka.

– Dla kryminalnych to  nie był koniec sprawy. Prowadzone przez nich czynności i zebrany materiał dowodowy doprowadziły do ustalenia miejsca, w którym były wytwarzane i przygotowywane narkotyki do handlu – mówi podkom. Kulka. W listopadzie ub.r. został zatrzymany drugi diler, który działał z 28-latkiem. Podczas przesłuchania 24-latek usłyszał zarzut wytwarzania wspólnie z 28-latkiem na terenie powiatu zielonogórskiego znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zdecydował wówczas o tymczasowym aresztowaniu 24-latka.

W kwietniu tego roku do zielonogórskiego sądu okręgowego trafił akt oskarżenia przeciwko dilerom. 24-latek i 28-latek usłyszeli zarzuty wytwarzania, posiadania oraz przygotowywania do sprzedaży znacznych ilość narkotyków. Ponadto 28-latek odpowie za posiadanie na terenie powiatu krośnieńskiego blisko kilograma marihuany, udzielanie środków odurzających, posiadanie amfetaminy, uprawę krzewu konopi, a także kierowanie pod wpływem amfetaminy.

Natomiast 24-latek dodatkowo odpowie za udzielanie na terenie powiatu zielonogórskiego narkotyków.

28-latkowi będzie odpowiadał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara do 15 lat więzienia. 24-latkowi grozi do 10 lat odsiadki.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl