Dyskoteka w Świebodzinie w sobotę ma działać. Na miejscu pojawi się policja i sanepid

W sobotę, 30 stycznia w dyskotece w Świebodzinie ma odbyć się impreza. Wydarzenie zostało zapowiedziane w mediach społecznościowych. Do właściciela sanepid wysłał pismo dotyczące zakazu otwarcia lokalu.

W dyskotece przy ul. Łęgowskiej w sobotę ma zostać zorganizowana impreza. O wydarzeniu wiedzą sanepid oraz świebodzińska policja. Jak ustaliliśmy sanepid wysłał do właściciela lokalu pismo informujące zakazu otwarcia lokali i organizacji imprezy.

Chodzi o niewystarczające zabezpieczenia sanitarne oraz wiele innych uchybień. Jakich dokładnie, tego nie wiemy.

Dyskoteka działała w sobotę, 23 stycznia. W nocy do klubu wszedł sanepid w asyście policji. Kontrolowali to, czy doszło do złamania zakazów w związku z walka z pandemia koronawirusa.

Świebodzińska policja informuje, że „w związku ze stwierdzeniem nieprawidłowości podczas kontroli w ubiegłym tygodniu w jednym z klubów na terenie Świebodzina Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała nakaz zaprzestania jego działalności”. – W wyniku decyzji mającej rygor natychmiastowej wykonalności lokal nie może się otworzyć – mówi mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Zgodnie z decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Świebodzinie, w związku z przeprowadzoną kontrolą klubu, 23 stycznia, nakazano zaprzestanie jego działalności. – Klauzula ma rygor natychmiastowej wykonalności – zaznacza mł. asp. Ruciński. W związku z powyższym klub nie może być dziś otwarty.

Jest też stanowisko Klubu Reset: W trosce o Wasze bezpieczeństwo jesteśmy zmuszeni przełożyć spotkanie partyjne. Ciągłe łamanie prawa, blokowanie wejścia do lokali a nawet rękoczyny, jak widzieliśmy w ostatnią sobotę. Te incydenty zmuszają Nas by poczekać, kolejny raz spotkać się dziś z prawnikami, by otworzyć się bez używania siły i terroru gangusuów. To jest celowe działanie (nie)rządu – wysyłanie wszelkich możliwych służb.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta