Toyota Zielona Góra

Dzieci były jak w amoku. Chłopcy wyrywali krzyże, łamali płyty nagrobne. Zdewastowali 16 nagrobków

Kryminalni ze Słubic wspólnie z rzepińskimi policjantami ustalili sprawców zniszczenia 16 nagrobków na cmentarzy w Rzepinie. To dwóch 15-latków i 16-latek. Odpowiedzą za swój czyn przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Zgłoszenie o dewastacji grobów na cmentarzu komunalnym w Rzepinie policjanci dostali w sobotę, 2 stycznia, z samego rana. Na nekropolii ustalili, że doszło do zniszczenia 16 nagrobków. Wandale wyłamali płyty pionowe, wyrwali drewniane krzyże oraz ławkę.

Już kilka godzin od zgłoszenia funkcjonariusze ustalili, kto stoi za dewastacją nagrobków. Okazało się, że to nieletni. Sprawcami chuligańskiego czynu byli trzej chłopcy, dwóch 15-latków z województwa zachodniopomorskiego oraz jeden w wieku 16 lat, z gminy Rzepin.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że nieletni uszkodzili również szlaban znajdujący się na terenie Zespołu Szkół w Rzepinie.

Nieletnim w obecności rodziców przedstawiono zarzuty, do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia. – Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie chłopcy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich – mówi podkom. Magdalena Jankowska, rzeczniczka słubickiej policji.

Toyota Zielona Góra