Ewakuowano żłobek, market i domy. Powód – niewybuch (ZDJĘCIA)

Niewybuch z czasów II wojny światowej został wykopany w Międzyrzeczu

Podczas prac budowlanych w Międzyrzeczu znaleziono pocisk artyleryjski. Konieczna była ewakuacja mieszkańców pobliskich domów oraz marketu i żłobka. Pocisk już po kilku godzinach został zabezpieczony i zneutralizowany.

Dyżurny międzyrzeckiej policji w środę, 19 sierpnia, został poinformowany o niebezpiecznym znalezisku. Pracownicy firmy podczas prac ziemnych przy budowie ulicy w Międzyrzeczu, wykopali pocisk. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji. Ustalili, że jest to pocisk artyleryjski kalibru 75 mm z okresu II wojny światowej. Z uwagi na bliskość budynków mieszkalnych oraz marketu i żłobka, akcję należało przeprowadzić bardzo sprawnie i szybko.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dyżurny powiadomił wszystkie niezbędne służby i instytucje. Na miejsce dotarli saperzy z jednostki wojskowej w Krośnie Odrzańskim, strażacy, ratownicy medyczni oraz pogotowie gazowe i energetyczne. Na czas usunięcia niewypału konieczne było zablokowanie ruchu pojazdów na odcinku drogi wojewódzkiej nr 137 oraz ewakuacja mieszkańców pobliskich domów jednorodzinnych, marketu i żłobka. Pocisk został zabezpieczony przez patrol saperski i usunięty z miejsca zdarzenia.