Samochody.pl - poscigi.pl

Jak 87-letni Mieczysław z Krosna Odrzańskiego przechytrzył oszustwa podającego się za jego wnuka

Trzeźwością umysłu i rozsądkiem wykazał się 87-letni mieszkaniec Krosna Odrzańskiego, który nie dał się oszukać. Gdy zadzwonił do niego mężczyzna podający się za wnuczka, zwiększył czujność i wiedział co należy zrobić.

W czwartek, 17 listopada, około południa, 87-letni mieszkaniec Krosna Odrzańskiego otrzymał telefon od rzekomego wnuka, który spowodował wypadek. „Wnuczek” po tym jak potrącił kobietę na pasach, miał ze złamaną ręką znajdować się w szpitalu.

Według rozmówcy można było inaczej załatwić sprawę, jednak na to żeby kobieta wycofała oskarżenie potrzebne były pieniądze. Na szczęście pan Mieczysław, nie dał się ponieść emocjom i zachowując czujność i uważnie słuchał to co mówi mężczyzna.

Początkowo zaczął wypytywać 87-latka czy ma znajomości na policji i w szpitalu, a gdy starszy pan zaprzeczył, wówczas pseudownuczek zaczął przedstawiać wymyśloną historię. – Krośnianin mimo, iż dostawał odpowiedzi na zadawane pytania, był cały czas ostrożny i coraz bardziej nabierał pewności, że ma do czynienia z oszustem – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie odrzańskim.

Mieczysław z Krosna Odrzańskiego przechytrzył oszustwa

Głos, który słyszał z pewnością nie należał do jego wnuka. Mimo zapewnień, że zmiana głosu jest spowodowana wypadkiem, nie uwierzył. 87-latek powiedział rozmówcy, że ten jest oszustem. Po chwili rozłączył się.

O słuszności swojej decyzji przekonał się chwilę później, gdy z wizytą przyszedł do niego prawdziwy wnuk, zaprzeczając by takie zdarzenie miało miejsce. – W tak zdecydowanym działaniu pomogły mu różnego rodzaju doniesienia medialne i komunikaty prasowe, dzięki którym wiedział na co zwrócić uwagę i co należy zrobić – mówi kom. Kulka.

Sytuacja, której doświadczył pan Mieczysław doskonale pokazuje jak ważna jest ciągła edukacja. – Nie możemy być obojętni wobec tego co nas otacza i myśleć, że nas to nie dotyczy i nie spotka. Warto słuchać i czytać  o zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą uchronić nas przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami- zaznacza kom. Kulka.

Eko pol - Poscigi.pl