Toyota Zielona Góra

Jak można jeździć takim samochodem? To kultowa subaru impreza

Jak można jeździć takim samochodem? To kultowa subaru impreza

Brak świateł stopu, kierunkowskazów, porozbijane klosze lamp, wybita szyba tylna. Takim samochodem jeździł mieszkaniec Sądecczyzny, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci. Numer nadwozia był niezgodny z zapisem w centralnej ewidencji pojazdów i kierowców, a wskazania licznika różniły się od stanu odnotowanego przez diagnostę o ponad 103 tys. km.

W poniedziałek, 11 października, policjanci prewencji sądeckiej policji na ul. Prażmowskiego zatrzymali do kontroli subaru imprezę wraz z przyczepką. Pojazd był w opłakanym stanie technicznym.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Samochód nie miał świateł stopu, miał rozbite klosze lamp, przednie kierunkowskazy nie były również sprawne, a tylna szyba prawa była rozbita. Ponadto w przyczepce nie działały żadne światła. W Policjanci ujawnili, że numer nadwozia (vin), znajdujący się na pojeździe jest niezgodny z numerem nadwozia figurującym w centralnej ewidencji pojazdów i kierujących.

Numer nadwozia, na tabliczkach znamionowych jest mało czytelny i nosi widoczne ślady ingerencji. Samochód nie ma aktualnych badań technicznych. Ostatni przegląd w stacji diagnostycznej był wykonany w 2015 r.

To nie koniec. Licznik subaru w chwili kontroli miła 165 000 km, natomiast w 2015 r. podczas ostatniego wykonanego przeglądu diagnosta odnotował aż 268 250 km, czyli 103 250 km więcej niż obecnie.

Kierujący, 56-letni mieszkaniec Sądecczyzny tłumaczył, że samochód w obecnym stanie zakupił około 6 lat temu i od tego czasu nie wykonywał przeglądu technicznego, a także nie przerejestrował.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Policjanci oczywiście zatrzymali dowód rejestracyjny subaru. Pojazd odholowano na parking policyjny i zabezpieczono do dalszych czynności.

Teraz policjanci wyjaśniają, jak doszło do rozbieżności wskazań licznika, przerobienia cech identyfikacyjnych pojazdu i kto jest za to odpowiedzialny. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. Za przerabianie numerów identyfikacyjnych pojazdu grozi kara do 3 lat więzienia.

HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!