Toyota Zielona Góra

Jak szalony uciekał policji pod Krosnem Odrzańskim, bo wiózł lewe papierosy warte 1,2 mln zł (FILM, ZDJĘCIA)

Uciekał policji pod Krosnem Odrzańskim, bo wiózł lewe papierosy.

Policjanci krośnieńskiej drogówki po pościgu zatrzymali 49-letniego mężczyznę. W busie przewoził kartony z lewymi papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wartość zabezpieczonych papierosów to niemal 1,2 mln zł.

We wtorek, 24 maja, policjanci z krośnieńskiej drogówki w Pławiu zauważyli nadjeżdżającego od strony Zielonej Góry busa fiata ducato. Postanowili skontrolować samochód. – Jednak gdy policjant dał kierującemu znak do zatrzymania się, ten gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Dąbie – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna jak szalony wyprzedzał inne samochody próbując za wszelką cenę uciec.

W pewnym momencie, po zjechaniu z drogi głównej w kierunku miejscowości Kosierz, zatrzymał pojazd. Sytuację wykorzystali policjanci, którzy podbiegli do auta i wyciągnęli kierującego z samochodu.

Uciekinierem okazał się 49-letni mieszkaniec okolic Zielonej Góry. Miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Ponadto po otwarciu busa okazało się, że jest ona wypełniona kartonami z papierosami bez polskich znaków akcyzy.

– Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczyli samochód wraz z załadunkiem, a następnie przeprowadzili oględziny ujawnionego towaru – mówi podkom. Kulka.

49-latek został zatrzymany do wyjaśnienia, a samochód trafił na policyjny parking. Łącznie policjanci zabezpieczyli 62 tysiące paczek papierosów o wartości około 1,2 mln zł. Sam podatek to również 1,2 mln zł.
Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut przewożenia papierosów bez polskich znaków akcyzy, i ucieczkę policji. Grozi mu wiele lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Toyota Zielona Góra