Jechał mając trzy sądowe zakazy. Rozpoznali go policjanci, ale i tak zaczął uciekać

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący ucieczki, złamania sądowego zakazu i kierowania mimo cofniętych uprawnień. Grozi mu za to kara do pięciu lat więzienia.

Żagańscy policjanci zatrzymali po pościgu 28-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, kierujący ma trzy sądowe zakazy do kierowania oraz cofnięte uprawnienia do prowadzenia. Grozi mu teraz kara do pięciu lat więzienia.

W sobotę, 18 listopada, policjanci z komendy w Żaganiu zauważyli kierującego BMW. Rozpoznali go jako osobę z sądowym zakazem prowadzenia. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Ten zaczął jednak uciekać.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas ucieczki popełniał liczne wykroczenia drogowe. Po tym, jak stracił panowanie nad BMW uderzył w betonowe ogrodzenie posesji. Wtedy mężczyzna wybiegł z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci po chwili zatrzymali go.

Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. – 28-letni mieszkaniec Żagania miał trzykrotnie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący ucieczki, złamania sądowego zakazu i kierowania mimo cofniętych uprawnień. Grozi mu za to kara do pięciu lat więzienia. Odpowie również za popełnione podczas nieodpowiedzialnej jazdy wykroczenia drogowe.