Złodziej zapłacił za jeden produkt, a resztę wynosił ukryte pod kurtką. Ktoś to jednak zauważył

Mł. asp. Paweł Potoczny robiąc zakupy, w czasie wolnym od służby, zachował czujność i zapobiegł kradzieży sklepowej.

Mł. asp. Paweł Potoczny robiąc zakupy, w czasie wolnym od służby, zachował czujność i zapobiegł kradzieży sklepowej. Zatrzymany 29-letni mieszkaniec Żagania, odpowie za popełnione wykroczenie przed sądem.

W poniedziałek, 20 listopada, wieczorem mł. asp. Paweł Potoczny, który na co dzień pełni służbę dyżurną w komendzie w Żaganiu, w czasie wolnym od służby, robił zakupy w jednym ze sklepów. W pewnym momencie zobaczył jak złodziej chowa pod kurtkę produkty spożywcze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjant bacznie go obserwował, żeby sprawdzić czy podchodząc do kasy wyciągnie schowane produkty. Przy kasie mężczyzna zapłacił tylko za jeden produkt nie wyciągając reszty artykułów. Po odejściu od kasy został zatrzymany przez policjanta i jego kolegę. 

Mężczyzna był zaskoczony. Próbował tłumaczyć się, że przecież ma paragon, że zapłacił za wszystko, jednak po chwili przyznał się do kradzieży i wyciągnął wszystkie schowane produkty.

Na miejsce wezwano patrol policji, który wykonał z zatrzymanym czynności. Złodziej to 29-letni mieszkaniec Żagania. – Za popełnione wykroczenie, mężczyzna odpowie przed sądem – mówi sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu. Policjanci sporządzili wniosek o jego ukaranie.