Toyota Zielona Góra

Kaczy Dół już wygląda inaczej, a co będzie po remoncie. Bajka! (ZDJĘCIA Z DRONA)

Kaczy Dół.

Asfalt na kaczym Dole jest już historią. Został zerwany. Widać postęp prac inwestycji, która została przygotowana wspólnie z mieszkańcami. 

Dawniej tętniący życiem obiekt, lata świetności ma już dawno za sobą. Mieszkańcy postanowili odmienić Kaczy Dół. Rewitalizację wygrali w budżecie obywatelskim. O zmiany na Kaczym Dole mieszkańców pytali radni Zielonej Razem Filip Czeszyk i Paweł Wysocki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jak informował portal wiadmoscizg.pl, młodzież wybrała dla siebie tor przeszkód. Zjeżdżalnia skarpowa zwyciężyła wśród elementów małej architektury, a w strefie seniora najwięcej głosów zdobyły ławko-huśtawki. 

Na Kaczym Dole pojawią się też trejaż i leżaki. Seniorzy skorzystają z pierwszej w Zielonej Górze siłowni pod chmurką wyposażonej w sprzęt do rehabilitacji.

Zielona Góra. Kaczy Dół już wygląda inaczej

W planach jest budowa sieci wodociągowej i elektroenergetycznej oświetlającej teren. Nie zabraknie ławek i koszy na śmieci. Nad bezpieczeństwem ma czuwać monitoring,

Kaczy Dół zostanie odgrodzony od osiedla drzewami i krzewami. Posadzone będą złotokapy, śliwy wiśniowe, perukowce, kasztanowce czerwone, mahonie i trzmieliny.

Eko pol - Poscigi.pl