Kierująca audi dmuchnęła w alkomat to niemal zabrakło skali

Teraz 32-latce kierującej audi grozi kara do trzech lat więzienia.

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali kompletnie pijaną kobiety, która siedziała za kierownicą audi. 32-latka wydmuchała niemal 4 promile alkoholu. W dodatku nie miała uprawnień do kierowania, a samochód obowiązkowego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 maja. Policjanci ze strzeleckiej drogówki zauważyli w miejscowości Bobrówko audi. Za kierownicą siedziała kobieta, która od razu wzbudziła podejrzenie u policjantów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Kiedy mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej szybko okazało się, że intuicja ich nie zawiodła – mówi st. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich. Zdziwienie u policjantów było spore, kiedy okazało się, że kobieta wydmuchała niemal 4 promile alkoholu.

– Warto wspomnieć, że policyjny alkomat ma skalę do 4 promili – mówi st. asp. Bartos. W tej sytuacji nie trzeba przekonywać specjalnie, jakie poważne zagrożenie 32-latka powodowała na drodze. Tym bardziej, że kobieta nie miała uprawnień do kierowania, a auto nie miało obowiązkowego ubezpieczenia OC i badań technicznych.

Teraz 32-latce grozi kara do trzech lat więzienia.