Kierująca volkswagenem jechała zygzakiem. Zauważyła ją wracając z pracy zielonogórska policjantka

Post. Wesołowska służbę w zielonogórskiej policji pełni zaledwie od kilkunastu miesięcy.

Policjantka zielonogórskiej drogówki, post. Monika Wesołowska wracając do domu po służbie, jadąc samochodem, zauważyła i zatrzymała pijaną kierującą.

Post. Monika Wesołowska, policjantka zielonogórskiej drogówki jechała drogą krajową numer 32 z Zielonej Góry w kierunku Krosna Odrzańskiego. Na drodze zauważyła kierującą volkswagenem, która bardzo dziwnie się zachowywała. – Między innymi jechała zygzakiem od prawej do lewej strony jezdni – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jazda zwróciła uwagę policjantki, która podejrzewając, że kierująca może być pijana, postanowiła ją zatrzymać. Wyprzedziła volkswagena i doprowadziła do jego zatrzymania.

Młoda policjantka nie zastanawiała się ani chwili, wybiegła ze swojego samochodu, żeby zabrać kierującej kluczyki. Gdy otworzyła drzwi pojazdu poczuła od kierującej silną woń alkoholu. Natychmiast powiadomiła dyżurnego komendy w Krośnie Odrzańskim, na którego terenie miało miejsce zdarzenie.

Przybyli na miejsce policjanci przeprowadzili badanie alkomatem kierującej. Kobieta wydmuchała ponad 1,6 promila alkoholu. Kobieta została przewieziona do komendy policji w Krośnie Odrzańskim, a jej samochód został odholowany na parking strzeżony. Grozi jej teraz kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata i grzywna do nawet 30 tys. zł.

Post. Wesołowska służbę w zielonogórskiej policji pełni zaledwie od kilkunastu miesięcy.

Reklama pościgi