Toyota Zielona Góra

Kobieta i dwóch mężczyzn kradli kable telekomunikacyjne. Straty to niemal 100 tys. zł

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które kradły kable telekomunikacyjne. Straty jakie spowodowali swoim działaniem to niemal 100 tys. zł. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 44 i 24 lata oraz kobieta w wieku 27 lat. Wszyscy usłyszeli po 15 zarzutów. Grożą im po nawet 8 lat więzienia.

W niedzielę, 10 kwietnia, dyżurny żarskiej  komendy otrzymał zgłoszenie o osobach, które kradną kable telekomunikacyjne na trasie Tuplice-Łazy. Natychmiast udali się tam policjanci z posterunku w Przewozie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejscu zobaczyli dwie osoby, które na widok radiowozu uciekły do lasu. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali jedną z osób, 27-letnią kobietę oraz zabezpieczyli narzędzia wykorzystywane do kradzieży kabli.

Policjanci ruszyli w ślad za drugą osobą. 24-letni mężczyzna uciekał rowerem, który wcześniej ukrył. Ucieczka także mu się nie udała. Został zatrzymany przez policjantów.

Obie osoby trafiły do policyjnego aresztu. – W toku dalszych ustaleń i czynności kolejnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 44-latka, który także brał udział w przestępczym procederze – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Zgromadzone materiały pozwoliły postawić wszystkim trzem podejrzanym po 15 zarzutów dotyczących kradzieży kabli. Straty jakie spowodowali to blisko 100 tys. zł.

Za kradzież kabli telekomunikacyjnych, a tym samym  spowodowanie zakłóceń działania linii telekomunikacyjnych grożą im kary do 8 lat więzienia zwrot pieniędzy.

Toyota Zielona Góra