Toyota Zielona Góra

Kompletnie pijana kierująca wpadła na akcji policji. Wydmuchała aż 2,6 promila

Kompletnie pijaną kierującą zatrzymali w sobotę, 25 maja, policjanci krośnieńskiej drogówki. Wydmuchała aż 2,6 promila alkoholu. Kobieta nie ma prawa jazdy.

To się nie mieści w głowie. Kierująca osobówką podjechała do kontroli trzeźwości podczas akcji w Wełnicach. Tam krośnieńska drogówka po godz. 17.00 kontrolował atrzeźwość kierujących.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kobieta była kompletnie pijana. Nie mogła się wysłowić, bełkotała. Kiedy w końcu udało się jej dmuchnąć w alkomat, okazało się, że ma aż 2,6 promila alkoholu. Nie za bardzo zdawała sobie sprawę z tego, co się dzieje.

To nie koniec. – Kierująca w dodatku nie miała uprawnień do prowadzenia – mówi asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik krośnieńskiej drogówki. Teraz kobieta odpowie przed sądem za prowadzenie po pijanemu. Grozi jej kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia nawet na 15 lat i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

Krośnieńska policja akcje „Trzeźwy kierowca” prowadzi systematycznie nawet kilka razy w tygodniu. Policjanci pojawiają się na różnych ulicach miasta oraz terenu powiatu o różnych porach dnia i nocy.

HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!
Eko pol - Poscigi.pl