Kompletnie pijany kierowca autobus spowodował kolizję w Zielonej Górze

Kierujący autobusem na rondzie Rady Europy ściął znaki drogowe. Nie zatrzymał się jednak tylko pojechał dalej. Zielonogórscy policjanci zatrzymali autobus za Zawadą. Kierowca był kompletnie pijany.

Wszystko wydarzyło się w środę, 7 czerwca, około godz. 22.00. Kierujący autobusem na rondzie Rady Europy uderzył w znaki drogowe. – Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Czytaj też – Kontrola prędkości w Zielonej Górze. Akcja policji „Boże Ciało” już się zaczęła (ZDJĘCIA)

O wyczynach kierowcy autobusu została powiadomiona policja. Autobus został zatrzymany na drodze Zawada-Cigacice. Okazała się, że kierujący autobusem jest kompletnie pijany. – badanie alkomatem wykazało u kierującego aż 2,3 promila alkoholu – mówi podinsp. Stanisławska.

Kompletnie pijany kierowca autobusu w Zielonej Górze

W taki stanie zdecydował się prowadzić i to w dodatku autobus. Na szczęście nie doprowadził do tragedii. 51-letni mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Za prowadzenie po pijanemu grozi mu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż trzy lata i grzywna do nawet 30 tys. zł.