Kompletnie pijany kierowca jeździł po Świdnicy. Ludzie wezwali policję

Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 lipca, w Świdnicy. Ludzie wezwali policję widząc pijanego kierowcę jeżdżącego po miejscowości. Został zatrzymany. Wydmuchał dwa promile alkoholu.

Pijany kierowca jeździł ulicami Świdnicy. Zaniepokojeni tym mieszkańcy na miejsce wezwali zielonogórską policję. Pijany kierowca został zatrzymany przez policjantów na ul. Mieszka I. Na miejsce została również wezwana karetka pogotowia ratunkowego z Zielonej Góry. Mężczyzna był kompletnie pijany. Wydmuchał dwa promile alkoholu. W takim stanie prowadził samochód. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policja bardzo często dostaje informacje o pijanych kierowcach. Zdarza się, że nawet kilka razy dziennie. – Świadomość odpowiedzialności za nasze bezpieczeństwo jest coraz większa i bardzo nas to cieszy – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. Dzięki takim zgłoszeniom policjanci są w stanie szybko dotrzeć we wskazane miejsce i zatrzymać kierowcę. Udaje się zapobiec ewentualnemu wypadkowi, a kierowca nie uniknie odpowiedzialności. – Na takie zgłoszenie policjanci reagują natychmiast – podkreśla podinsp. Barska.