Kompletnie pijany uciekał policji volkswagenem. Wydmuchał ponad 3 promile. Trafił za kraty (FILM)

Gorzowscy policjanci po pościgu zatrzymali 38-letniego kierowcę volkswagena passat. Mężczyzna był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad trzy promile alkoholu. Ma też sądowy zakaz prowadzenia za wcześniejsze przypadki kierowania po pijanemu. 38-latek został aresztowany. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

W nocy z piątku na sobotę, 6 czerwca, dyżurny gorzowskiej policji dostał informację o tym, że na jednej z ulic na Zawarciu jedzie pijany kierujący volkswagenem passatem. Policjanci ze sztabu KMP pojechali we wskazane miejsce. Volkswagena passata nie było. Samochód zauważyli kilka minut później na ul. Chrobrego. Kierowca na widok radiowozu ruszył z miejsca i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg włączając sygnały błyskowe i dźwiękowe. Kierowca volkswagena nie reagował.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pościg zakończył się na ulicy Słowackiego, gdzie policjanci zatrzymali samochód. Za kierownicą volkswagena siedział 38-letni mieszkaniec Gorzowa. Był kompletnie pijany. Wydmuchał ponad trzy promile alkoholu. – Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia – mówi podkom. Maciej Kimet z biura prasowego lubuskiej policji. Policjanci zatrzymali 38-latka, którego przewieziono do komendy. Pojazd, którym się poruszał, został odholowany na policyjny parking.

W niedzielę, 7 czerwca, z mężczyzną przeprowadzono czynności procesowe. Usłyszał zarzuty kierowania po pijanemu, złamania sądowego zakazu prowadzenia i ucieczki przed policją. 38-latek odpowiadał już przed sądem za kierowanie po pijanemu. Sąd Rejonowy w Gorzowie przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 38-latka na trzy miesiące. Grozi mu teraz kara do pięciu lat więzienia.