Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Kompletnie pijany wiózł 9-letnią córkę swojej konkubiny i spowodował kolizję

Policjanci z wieluńskiej drogówki zatrzymali 28-latka, który pijany przewoził w aucie 9-latkę oraz spowodował kolizję drogową. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz narażenie małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

7 marca 2023 roku wieluńscy mundurowi otrzymali zgłoszenie, że w Wieluniu na ulicy 18 Stycznia doszło do kolizji drogowej. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 28-latek kierujący volkswagenem golfem z impetem wyjechał z ulicy Wołodyjowskiego na ulicę 18 Stycznia, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizator świetlny.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca golfa miał  blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna wykazał się dużą nieodpowiedzialnością, ponieważ będąc kompletnie pijanym w aucie przewoził 9-letnią córkę swojej konkubiny. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. 28-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz narażenia małoletniej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, nad którą sprawca zobowiązany był sprawować opiekę. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl