Kradli trakcję kolejową. Zatrzymali ich sulechowscy kryminalni

Policjanci kryminalni z komisariatu w Sulechowie w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali w środę (15.02) dwóch mężczyzn, którzy ukradli elementy trakcji na szlaku kolejowym relacji Nowe Kramsko – Babimost. Podejrzani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Sulechowie działając wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei mają pod stałym nadzorem remontowany odcinek trakcji kolejowej na szlaku Nowe Kramsko-Babimost. Prowadzą tam działania zarówno prewencyjne jak i operacyjne. To właśnie w wyniku operacyjnych działań, kryminalni z Sulechowa ustalili, że za kradzież  elementów trakcji do której doszło w miniony poniedziałek mogą być odpowiedzialni dwaj mieszkańcy powiatu świebodzińskiego. Straty spowodowane kradzieżą zostały wycenione przez właściciela na 12.000 złotych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci w środę (15.02) zatrzymali dwóch braci: 46-latka i 45-latka oraz przeszukali ich miejsce zamieszkania. W wyniku przeszukania odnaleźli skradzione elementy trakcji. Podczas czynności prowadzonych w domu sprawców okazało się, że wszystkie mieszkające tam osoby chorują na Covid-19. Policjanci musieli być więc bardzo ostrożni i używać specjalnego wyposażenia aby nie narazić siebie i swoich bliskich na niebezpieczeństwo zarażenia.

Materiał dowodowy zebrany w trakcie prowadzonego przez sulechowskich policjantów postępowania pozwolił na przestawienie mężczyznom zarzutów popełnionego przestępstwa. 46-latek i 45-latek w Komisariacie Policji w Sulechowie usłyszeli zarzuty kradzieży. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Mężczyźni nie byli wcześniej notowani za przestępstwa kryminalne. Za kradzież grozi im teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat. Po czynnościach podejrzani zostali zwolnieni, a skradzione elementy trakcji zwrócone właścicielowi.

Policjanci oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei ostrzegają, że remontowana trakcja kolejowa jest obecnie przygotowywana do uruchomienia i kable oraz inne elementy są podłączane do prądu o wysokim napięciu. Dotykanie ich, próba przecięcia czy zerwania może grozić porażeniem prądem, które może być bardzo niebezpieczne w skutkach – nawet spowodować śmierć.