Toyota Zielona Góra

Kradzionym bmw uderzył w ciężarówkę i uciekł

Żagańscy policjanci szukają kierowcy bmw, który uderzył w tył ciężarówki i uciekł z miejsca zdarzenia. Wart 50 tys. zł samochód został skradziony w Niemczech.

W czwartek, 7 lutego, policjanci z żagańskiej drogówki zostali wysłani przez dyżurnego na zdarzenie, do którego doszło na drodze krajowej nr 18 w kierunku Wrocławia. Na miejscu okazało się, że kierujący bmw uderzył w naczepę ciężarowego volvo. Kierowca bmw od razu uciekł z miejsca zdarzenia. Nie zauważył go też kierowca ciężarówki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na poboczu zostało porzucone bmw. Policjanci sprawdzili samochód w systemach. Okazało się, że został skradziony na terenie Niemiec, a jego szacunkowa wartość to ponad 50 tys. zł. Na miejsce przyjechali policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego, aby wykonać czynności oraz technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady.

– Zebrany materiał ma pomóc w ustaleniu osoby, która dokonała kradzieży pojazdu. Samochód trafił na policyjny parking i po czynnościach zostanie zwrócony jego właścicielowi – mówi st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, rzeczniczka żagańskiej policji.