Toyota Zielona Góra

KROSNO ODRZ. Renault z licznikiem cofniętym o niemal milion kilometrów. Wyjaśnia to policja

Krośnieńska policja podczas z kontroli samochodu renault ujawniła ogromną niezgodność stanu liczka przebiegu kilometrów. Brakowało aż 950 tys. km.  

Teraz śledczy wyjaśniają jak doszło do powstałych różnic i kto jest za to odpowiedzialny. – W związku z ujawnionymi przypadkami, apelujemy do wszystkich kierowców o sprawdzanie danych wpisywanych w dokumentach kupna auta, a także podczas wymiany licznika i odczytu stanu drogomierza dokonywanej na stacji kontroli pojazdów – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Od 1 stycznia br. krośnieńscy policjanci ujawnili osiem przypadków, w których stan licznika pojazdu różnił się od zapisu widniejącego w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Zgodnie z nowymi przepisami właściciel pojazdu obowiązany jest zgłosić wymianę licznika w terminie 14 dni od wymiany. W tym celu właściciel pojazdu, pod rygorem odpowiedzialności karnej, musi złożyć w stacji kontroli pojazdów oświadczenie o wymianie licznika i przedstawić pojazd do wykonania czynności związanych z odczytem jego wskazania. Po wykonaniu odczytu wydawany jest dokument potwierdzający odczyt.

Toyota Zielona Góra