Kurier ukradł biżuterię wartą 13 tys. zł. Za to, jak się tłumaczył

  Mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży. 36-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.

  Kurier miał dostarczać do sklepu biżuterię, ael część zdecydował się ukraść. Nieuczciwy kurier ukradł biżuterię o wartości co najmniej 13 tys. zł. Tłumaczył się tym, że paczka w systemie widniała jako dostarczona, no… to ją sobie zabrał. Towar chciał sprzedawać w sieci, ten jednak był produkowany tylko pod jedną sieć sklepów i rozpoznali ją sprzedawcy.

  W jednym ze sklepów w Świebodzinie zwrócono uwagę, że w sieci sprzedawana jest biżuteria, która jest tylko w ich ofercie. Jej marka utworzona została na potrzeby danej sieci, więc sprzedawana jest tylko w świebodzińskim sklepie. – Jednocześnie odkryto brak części towaru, który niedawno trafić miał do sklepu – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Kwota strat sięgała ponad 13 tys. zł. Przedstawiciel sklepu zgłosił sytuację świebodzińskiej policji. Kryminalni szybko dotarli do złodzieja. To był kurier, który w trakcie dowożenia towaru ukradł jedną z paczek. Następnie próbował sprzedać biżuterię w sieci.

  Świebodzin. Kurier ukradł biżuterię

  Znaczną część towaru udało się odzyskać. Nieuczciwy kurier, usiłował tłumaczyć się, że paczka widniała w systemie jako doręczona, to… ją sobie zabrał.

  Mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży. 36-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.