Lubuska policja ma 44 nowych policjantów i policjantek (ZDJĘCIA)

W poniedziałek ślubowało 44 nowych lubuskich policjantów

W poniedziałek, 28 września, w szeregi lubuskiej policji wstąpili nowi 44 funkcjonariusze. Po zakończeniu szkolenia podstawowego trafią do lubuskich komend.

Nowi funkcjonariusze to 10 kobiet i 34 mężczyzn. Młodzi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Słowa roty przysięgi wypowiadali z dumą i wzruszeniem i od tej chwili stali się policjantami. – Dla wszystkich ślubowanie było zwieńczeniem wielu starań i spełnieniem zawodowych marzeń, a równocześnie początkiem niezwykłej, policyjnej drogi – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Nowo przyjęci do lubuskiej policji zostali wyłonieni spośród wielu kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym. Zasilą szeregi komend miejskich w Gorzowie i Zielonej Górze oraz powiatowych w Międzyrzeczu, Nowej Soli, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, w Sulęcinie, Świebodzinie, we Wschowie, Żaganiu oraz Żarach,

Policja jako instytucja publiczna cieszy się najwyższym, 90% zaufaniem społeczeństwa, na które pracuje bezustannie każdego dnia i każdej nocy. – Wysoka ocena działalności policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań za codzienny trud, poświęcenie i służbę policjantów oraz pracowników policji – mówi nadkom. Maludy.