Toyota Zielona Góra

LUBUSKIE Jedna osoba zginęła, 7 wypadków i 13 osób rannych

fot. Jarosław Baryła

Lubuska policja podsumowała akcję „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Od Wigilii, 24 grudnia, do niedzieli, 29 grudnia, doszło do 7 wypadków, w których zginęła jedna osoba.

Akcja policji ruszyła w Wigilię, 24 grudnia. Zakończyła się w niedzielę, 29 grudnia. W tym czasie lubuska policja zanotowała siedem wypadków. Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w piątek, 27 grudnia, na trasie na odcinku między miejscowościami Baczyna i Wysoka koło Gorzowa.  Zderzyły się audi i seat. Niestety zgięła kobieta pasażerka audi. Trzy osoby zostały ranne. Pięć osób zostało rannych w czołowym zderzeniu bmw i hyundaia, do którego doszło w Wigilię na trasie w Motylewie pod Gorzowem. Łącznie w wypadkach rannych zostało 13 osób.

Podczas całej akcji lubuska policja zatrzymała 35 pijanych kierujących. – Najbezpieczniejsze na drogach były dwa dni świat, 25 i 26 grudnia, w tych dniach nie doszło do żadnego wypadku – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.  Dla porównania, w 2018 r. podczas świątecznej akcji doszło do 12 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 11 zostało rannych.

Zostań kierowcą bolta
Zostań kierowcą bolta
Fotowoltaika