Toyota Zielona Góra

Lubuszanka dwa razy dała się oszukać na ,,amerykańskiego żołnierza”. Straciła 70 tys. zł

Wielokrotnie pojawiały się w mediach historie kobiet oszukanych na „amerykańskiego żołnierza”. Niestety lubuszanka, która nawiązała taką znajomość w sieci nie podejrzewała, że również jej przydarzy się taka historia.

Kobieta poznała w internecie mężczyznę, który na zdjęciu pięknie prezentował się w mundurze amerykańskiej armii. Mężczyzna zaprzyjaźnił się z nią stopniowo zdobywając zaufanie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po wymianie wiadomości opowiedział jej swoją niesamowitą historię, że zarobione na misji pieniądze musi przesłać do kogoś żeby ich nie stracić, a ponieważ właśnie jej zaufał, to prześle je do Polski, a potem po nie przyjedzie. Potrzebował tylko pieniędzy na opłacenie przesyłki i cła. Nieświadoma oszustwa kobieta przesłała mężczyźnie w sumie 60 tys. zł.

Kiedy zorientowała się o tym, że została oszukana zaczęła poszukiwać swojego znajomego w sieci. Wtedy trafiła na kolejnego „amerykańskiego żołnierza”, który honorowo obiecał odnaleźć „tego oszusta”, ale potrzebował pieniędzy na działanie, bo akurat „zablokowali mu konto”.

Kobieta pozwoliła się oszukać po raz drugi i wpłaciła kolejnemu nieznanemu mężczyźnie 10 tys. zł.

Lubuscy policjanci niemal każdego dnia przyjmują zawiadomienia od osób, które padły ofiarą oszustwa w Internecie. Najczęstsze są oszustwa przy zakupach na portalach aukcyjnych oraz wyłudzanie danych do logowania do kont bankowych.

Reklama pościgi