Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Mamy 19 nowych policjantów. Część trafi do Zielonej Góry (ZDJĘCIA)

W 2022 r. do lubuskiej policji przyjęto 193 osoby.

Lubuska policja ma 19 funkcjonariuszy. W środę, 30 sierpnia, złożyło ślubowanie na sztandar komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, będą służyć i zapewniać bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom województwa lubuskiego.

W środę w komendzie wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wyjątkowa dla 19 osób, które będą pełnić służbę w Lubuskiej Policji. – Młodzi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Słowa roty przysięgi wypowiadali z dumą i wzruszeniem, bowiem od tej chwili stali się pełnoprawnymi policjantami – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Nowo przyjęci do lubuskiej policji zostali wyłonieni spośród wielu kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym. Przeszli test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską.

Nowi lubuscy policjanci

Nowi policjanci zasilą szeregi jednostek policji:

komendy wojewódzkiej i miejskiej w Gorzowie

komendy miejskiej w Zielonej Górze,

komendy powiatowych: w Świebodzinie, Żaganiu i Żarach.

W 2022 r. do lubuskiej policji przyjęto 193 osoby. – Jest to kolejny dobry rok pod względem osób chcących założyć niebieski mundur. Jednak nasze starania nie ustają i nadal, każdy kto marzy, aby stać się częścią policyjnej rodziny jest u nas mile widziany – mówi podinsp. Maludy.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl