Masakra pod Krosnem Odrzańskim. Zginęli młodzi ludzie. Cysterna zmiażdżyła bmw (ZDJĘCIA)

Do makabrycznego wypadku doszło we wtorek, 9 lipca, na trasie Pław-Gronów koło Krosna Odrzańskiego. Bmw zderzyło się czołowo z cysterną. Zginęły dwie młode osoby, kobieta i mężczyzna z bmw. Trwa ustalanie przyczyny tragedii.

Śledczy wyjaśniają jak doszło do śmiertelnego wypadku. Na obecną chwilę wiadomo jedynie, ze bmw zderzyło się czołowo z cysterną. Siła zderzenia była ogromna. Z bmw niemal nic nie zostało. Cysterna zepchnęła bmw na pobocze i przewróciła się. Kabina ciężarówki została zmiażdżona.

Na miejsce tragedii szybko dotarły służby ratunkowe. Droga na wiele godzin została zablokowana. Niestety, dwie młode osoby z bmw zginęły na miejscu. To 25-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta, mieszkańcy okolic Zielonej Góry.

W środę od godz. 4.00 nad ranem trwa podnoszenie cysterny. – Jest pełna chemikaliów, które muszą zostać przepompowane – mówi Marek Dziubałka z pomocy drogowej Maxmar w Zielonej Górze. Przepompowanie chemikaliów ma ruszyć około godz. 10.00. Dopiero potem zacznie się podnoszenie cysterny.