Matka patrzyła jak jej 15-miesięczne dziecko spada ze schodów. Miała 3 promile alkoholu

Do zdarzenia doszło w sobotę, 6 lipca, po południu w Ciechanowie. Przechodząca obok bloku mieszkanka Ciechanowa usłyszała płacz dziecka, a w drzwiach wejściowych wystającą nóżkę.

Zaniepokojona widokiem postanowiła sprawdzić co się stało. Gdy weszła na klatkę schodową zauważyła jak malutkie dziecko samo wchodziło po schodach. W tym czasie na półpiętrze stała kompletnie pijana kobieta. Dziecko straciło równowagę i spadło ze schodów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pijana matka dziecka nie zareagowała. Mieszkanka Ciechanowa natychmiast zaopiekowała się maluchem. Wezwała na miejsce karetkę pogotowia oraz policję. 15-miesięczny chłopczyk trafił do szpitala a jego pijana matka została zatrzymana przez policję. Kobieta wydmuchała 3 promile alkoholu.

Gdyby nie zdecydowana i szybka reakcja kobiety mogło by dojść do tragedii. Dziecko przebywa pod opieką w szpitalu. Matka usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej kara do 5 lat więzienia. Decyzję dotyczącą opieki nad dzieckiem podejmie sąd rodzinny.

Toyota Zielona Góra