Matka wyrzuciła zwłoki swojego maleńkiego dziecka. Noworodka zapakowała w torbę

Policjanci z Gubina ustalili 32-letnią kobieta, która w ruinach byłej fabryki obuwia porzuciła ciało noworodka. To było jej dziecko. Odpowie za znieważenie zwłok swojego dziecka. Ona i jej partner usłyszeli również zarzuty dotyczące składania fałszywych zeznań. Akt oskarżenia w tej sprawie trafi do sądu.

Wszystko zaczęło się na początku marca br. w Gubinie. Na terenie byłych zakładów obuwniczych znaleziono zwłoki noworodka. Było zamknięte w torbie. Krośnieńska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo w kierunku ewentualnego dzieciobójstwa. – Sprawa była o tyle trudna, że nie wiadomo było czyje to dziecko oraz kto je tam zostawił – mówi asp. sztab. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji. Policjanci z komisariatu w Gubinie długo szukali matki noworodka. Szukali jednocześnie punktu odniesienia, który mógłby ich doprowadzić do sprawcy.

Policjanci dotarli do sklepu, który oferował do sprzedaży torby, identyczne z tymi w których znajdowało się niemowlę. Dzięki nagraniom z monitoringu wytypowali osobę. Kryminalni dotarli do kobiety, a następnie przesłuchali ją. Podczas przesłuchań kobieta zaprzeczała jakoby miało być to jej dziecko. – Punktem kulminacyjnym były wyniki badań pobranego od kobiety i dziecka materiału genetycznego, które potwierdziły przypuszczenia policjantów, iż 32-latka jest biologiczną matką noworodka – mówi asp. sztab. Kulka.

Polecane  Sześciu nowych pacjentów z koronawirusem w Lubuskiem

W czerwcu br. prokurator z uwagi, że badanie biegłych wykazało, że noworodek urodził się martwy i  umorzył śledztwo w kierunku dzieciobójstwa. Kobieta nie pozostanie pozostała bezkarna. W poniedziałek, 23 września, podczas przesłuchania kobiecie zostały postawione cztery zarzuty. Dotyczą znieważenie zwłok przez ich porzucenie oraz zeznania nieprawdy i zatajenia prawdy na okoliczności mające służyć jako dowód w prowadzonej sprawie.

Zarzuty składania fałszywych zeznań usłyszał również partner kobiety. Akt oskarżenia wraz z aktami sprawy wpłynie trafi do sądu. Za składanie fałszywych zeznań grozi im kara do lat 5 więzienia, natomiast za znieważenie zwłok kara do 2 lat więzienia.

Langner odszkodowania
Reklamy