Miasto wybuduje dla mieszkańców strefę chilloutu w Chynowie

Na Chynowie, przy ul. Tęczowej powstanie strefa chilloutu. Inwestycję w budżecie obywatelskim wywalczyli mieszkańcy. W poniedziałek prezydent Zielonej Góry Marcin Pabierowski podpisał umowę z wykonawcą, firmą Wagner Factory Jerzy Wagner z Otynia. – Jako prezydent miasta będę wspierał wszystkie inicjatywy z budżetu obywatelskiego, bo mieszkańcy najlepiej wiedzą czego im brakuje na osiedlach – mówił Pabierowski

Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na realizację zadania, które pochłonie ponad 530 tys. zł. Strefa chillout powstanie między pumptrackiem a placem zabaw. Plac rekreacyjny dostanie nawierzchnię z geowłókniny i piasku. Dzieci, młodzież i dorośli zagrają w siatkówkę. Zostanie zainstalowany piłkochwyt. Skorzystają też ze stołów do teqball (gra polegająca na odbijaniu piłki nogami, ciałem lub głową podobnie jak w piłce nożnej) i tenisa stołowego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do rekreacji posłużą hamak linowy i leżak miejski, a do aktywności sportowej: trampolina ziemna, siłownia street workout (ćwiczenia z wykorzystaniem masy ciała), drabinka pozioma i pionowa, zestaw gimnastyczny (drążki, lina, kółka), rura do wspinania z uchwytami, zestaw drążków gimnastycznych (drabinka, rura), zestaw trzech poręczy gimnastycznych, ławka gimnastyczna oraz zestaw wspinaczkowy (linarium przestrzenne i kula). Nie zabraknie zestawu zabawowego z beli drewnianych, ławek i urządzenia rowerkowego przy ławce, skrzyni zewnętrznej i koszy na śmieci. Będzie też poidełko (zdrój uliczny).

Strefa chilloutu powstaje w Chynowie

– Podpisujemy umowę na realizację inwestycji z budżetu obywatelskiego 2024 r. – powiedział prezydent Marcin Pabierowski. Dodał, że to zadanie zebrało ponad 5600 podpisów mieszkańców Chynowa. – Dziękuję im za kreatywność i duże zaangażowanie. To kolejna umowa z firmą Jerzy Wagner, czyli nasza współpraca się rozwija. Jako prezydent miasta będę wspierał wszystkie inicjatywy z budżetu obywatelskiego, bo mieszkańcy najlepiej wiedzą czego im brakuje na osiedlach. Strefa chilloutu to kontynuacja projektów z budżetu obywatelskiego na Chynowie – mówił prezydent Pabierowski.

Jerzy Wagner, szef firmy Wagner Factory nie przewiduje trudności na placu budowy. – Bardzo cieszą mnie takie zadania, bo lubię tworzyć miejsca, gdzie mieszkańcy mogą miło spędzić czas wolny – podkreśla Jerzy Wagner. – Ten stół do teqballa to dla mnie jakieś czary, gdybym sam miał wykonać takie akrobacje głową i nogami, to pewnie źle by się to skończyło – żartował właściciel firmy z Otynia.

Pieniądze na inwestycję pochodzą z budżetu obywatelskiego 2024. Wykonawca rozpocznie inwestycję od prac ziemnych.

– W trakcie realizacji prac, mieszkańcy będą mogli bez problemu korzystać z sąsiedniego pumptracku i placu zabaw. Teren inwestycji zostanie ogrodzony – dopowiada Monika Krajewska, dyrektor Departamentu Inwestycji Miejskich.