Samochody.pl - poscigi.pl

Mieszkańcy Świebodzina uratowali bezdomnego mężczyznę. Mróz zabiłby go

Na miejscu zastano bezdomnego mężczyznę, który żył w fatalnych warunkach. W opuszczonej altanie panowały niskie temperatury, co stanowiło dla niego realne zagrożenie.

Mieszkańcy Świebodzina poinformowali policję o bezdomnym mężczyźnie, którego życie i zdrowie może być zagrożone przez warunki w jakich się znajduje. Od razu zareagował dzielnicowy i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzinie, którzy zapewnili mu miejsce, gdzie bezpiecznie przetrwa zimowy czas.

Dzielnicowi z komendy w Świebodzinie oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzinie dostali informację o bezdomnym mężczyźnie. Ludzie przekazali, że sytuacja jego życiowa jest bardzo trudna. Mieszka w opuszczonej altance na terenie jednej z wiosek w gminie Świebodzin.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Prośbę o informowanie o takich osobach świebodzińskie służby przekazywały już kilkukrotnie dzięki czemu wiadomość o bezdomnym dotarła na czas – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Mieszkańcy Świebodzina uratowali bezdomnego

Na miejscu zastano bezdomnego mężczyznę, który żył w fatalnych warunkach. W opuszczonej altanie panowały niskie temperatury, co stanowiło dla niego realne zagrożenie. – Mężczyzna bardzo chętnie przystał na zaproponowaną przez policjanta i pracowników ośrodka pomoc – mówi asp. Ruciński.

Został przewieziony do miejskiej noclegowni, gdzie jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Tam też, ma kontakt z osobami, które spróbują mu pomóc wyjściu z problemów życiowych.

Zima dla osób bezdomnych i pozostających w trudnej sytuacji życiowej jest bardzo ciężka i często zabójcza. Niskie temperatury doprowadzają do wychłodzenia organizmu, chorób i mogą prowadzić do śmierci.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl