Mógł potrącić pieszą. Dostał mandat 1 tys. zł i 10 punktów

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Lwowskiej. Policjanci dostrzegli kierowcę, który mógł potrącić pieszą, bo wyminął pojazd, który zatrzymał się przed pasami. Kara była surowa.

Zielonogórska policja od jesienie ubiegłego roku prowadzi akcję „Bezpieczny pieszy”. W jej ramach policjanci zwracają szczególną uwagę na przejścia dla pieszych. Kierowcy oraz osoby piesze łamiące przepisy dostają surowe mandaty. Wszystko po to, aby było jak najbezpieczniej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ostatnio patrol zielonogórskiej drogówki dojeżdżał do pasów przy ul. Lwowskiej. Z przeciwka w kierunku ul. Wrocławskiej jechały dwa samochody. Kierowca na prawym pasie zatrzymał się i wpuścił na przejście osobę pieszą. Nie zrobił tego jednak kierowca jadący lewym pasem. Przejechał przez przejście nie zwracając uwagi na pieszą. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierowca dostał surowy mandat w wysokości 1 tys. zł. Na jego konto trafiło również 10 punktów karnych.

„Bezpieczny pieszy” to akcja, podczas której policjanci pojawiają się na wybranych przejściach w mieście. – Na tych, gdzie dochodzi do potrąceń i jest największy ruch – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Policjanci przyglądają się wyczynom kierowców oraz pieszych. Najbardziej niebezpieczne manewry surowo karzą wysokimi mandatami. – I do tego zawsze jest 10 punktów karnych – przypomina podinsp. Tchorowski.

Akcję „Bezpieczny pieszy” wprowadził insp. Sebastian Banaszak, komendant zielonogórskiej policji. Jeżdżąc po mieście widział to, co dzieje się na przejściach dla pieszych. W dodatku policja notuje sporą liczbę potrąceń. Akcja ma na celu wyczulić kierowców na to, że piesi muszą przejść przez jezdnię, a pieszych na fakt, aby nie wymuszali przejścia przez zebrę wtargnięciem na jezdnię.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl