Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Na policyjnej mapie zagrożeń ludzie wskazali ich już aż 2,5 mln. Co było wskazywane najczęściej?

W poniedziałek, 21 listopada,  na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 2 500 000. zagrożenie. To wszystko w ciągu 6 lat działania aplikacji. To narzędzie pozwalające na komunikowanie się społeczeństwa z policją. Ta bieżąca informacja o zagrożeniach oraz etapach ich eliminacji pozwoliła dotychczas rozwiązać lokalne problemy w wielu obszarach życia.

Spośród dostępnych do wyboru 24 kategorii zagrożeń najczęściej wybierane są te, które dotyczą bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak: Nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości czy niewłaściwa infrastruktura drogowa.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Te zagrożenia zostały wskazane na mapie 1,5 mln razy, co stanowi ponad 60 proc. wszystkich naniesionych na mapę zagrożeń.

Ponad 800 tysięcy zagrożeń w wyniku podjętych przez policję działań zostało skutecznie wyeliminowanych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Biorąc pod uwagę wszystkie  zagrożenia, które dzięki aktywności społeczeństwa zostały wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, ponad 51 proc. z nich zostało potwierdzonych, a następnie wyeliminowanych przez policję.

Chociaż najczęściej wskazywane są zagrożenia dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie można też nie dostrzegać innych kategorii zagrożeń, których występowanie wpływa negatywnie na poczucie bezpieczeństwa ludzi.

Mając na uwadze zbliżający się okres zimowy, a tym samym powracające okresowo zagrożenie dla osób pozostających w kryzysie bezdomności, w tym uzależnionych od alkoholu oraz osób starszych, nieporadnych życiowo polegające na ryzyku wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji bezpośredniego zagrożenia dla ich życia i zdrowia, należy zauważyć, że i w tym obszarze Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

Wystarczy poświęcić kilka chwil, aby przekazać Policji sygnał o miejscu pobytu osoby, której aktualna sytuacja życiowa niesie za sobą ryzyko wychłodzenia organizmu. Wykorzystując kategorię zagrożenia „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, istnieje możliwość udzielenia pomocy takiej osoby.

Należy także pamiętać, że w sytuacji zagrożenia życia do dyspozycji pozostaje telefon alarmowy 112 lub bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami Policji.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl