Najnowsza ścieżka rowerowa w Zielonej Górze już czynna (ZDJĘCIA)

Nowa droga dla rowerów i pieszych oraz drogi dla rowerów i ciągi piesze powstały przy ul. Szosa Kisielińska. – Znika biała plama na mapie infrastruktury rowerowej we wschodniej części miasta – informuje Robert Górski, radny miejski i prezes stowarzyszenia „Rowerem do przodu”.

Całe inwestycja od początku była konsultowana ze Stowarzyszeniem „Rowerem do Przodu”. Dzięki temu mamy do dyspozycji: nawierzchnię asfaltową, brak krawężników, mnóstwo dobrze widocznych i oznakowanych przejazdów dla rowerzystów, miejsce odpoczynku z ławkami, stojakami, koszami i stacją do samodzielnej naprawy rowerów, linie osiowe na drogach dla rowerów, dodatkowe oznakowanie poziome na skrzyżowaniach ruchu rowerowego, oświetlenie LED, przyjazną geometrię z poszerzeniami na zakrętach, nowe nasadzenia zieleni w bezpiecznej odległości od nawierzchni dróg dla rowerów, segregację ruchu pieszego i rowerowego tam, gdzie jest to potrzebne. – Drobnej korekty położenia wymaga kilka znaków wyznaczających drogi dla rowerów. Ta kwestia została już zgłoszona do urzędu miasta – informuje R. Górski.

Nowe trasy zapewniają bezpieczny i komfortowy dojazd do centrum, CRS, Trasy Północnej, Starego Kisielina oraz do osiedli Pomorskiego, Śląskiego, Kaszubskiego i Mazurskiego. Łączą się z istniejącymi drogami dla rowerów przy ulicach Szosa Kisielińska i Osiedle Pomorskie.