Niebezpieczny piroman podpalił osiem śmietników w mieście. Spłonęło niemal 40 pojemników

Policjanci z Gubina zatrzymali piromana, sprawcę podpaleń niemal 40 śmietników. 27-latek podpalił śmietniki w ośmiu różnych miejscach w centrum miasta. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa.

W nocy z wtorku na środę, 15 lipca, w Gubinie doszło do pożarów pojemników na śmieci. Sytuacja wymagała od policji i straży pożarnej szybkiego działania. Piroman w krótkich odstępach czasu podpalił śmietniki w ośmiu miejscach w rejonie centrum miasta. – Trzeba było działać szybko, żeby zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się ognia na budynki i samochody znajdujące się przy podpalonych śmietnikach – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Nocą spłonęło niemal 40 różnej pojemności pojemników na odpady komunalne. Szacunkowa wartość poniesionych przez miasto strat to ponad 6 tys. zł. Wartość start może jednak ulec zmianie, ponieważ ogień zniszczył również elewacje budynków, przy których stały kosze na śmieci.  – Zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za ten czyn było priorytetem dla policjantów gubińskiego komisariatu – mówi podkom. Kulka. Zaangażowani w sprawę policjanci doszli do piromana. Zatrzymany został 27-letni mężczyzna, który przyznał się do podpaleń. Jego czyn uznany został jako występek o charakterze chuligańskim. Grozi mu za to kara do 5 więzienia.