Nocna akcja zielonogórskiej drogówki w centrum miasta. Wpadło 30 kierowców

Podczas akcji wykroczenia popełniło 30 kierujących samochodami.

Policjanci zielonogórskiej drogówki w weekend kolejny raz prowadzili wieczorne działania w centrum miasta. Kontrolowali prędkość oraz trzeźwość kierujących. Wykroczenia popełniło 30 kierujących samochodami.

Zielonogórscy policjanci prowadzili działania w centrum miasta. Pod szczególnym nadzorem w godzinach wieczorowych i nocnych znalazły się ulice Wojska Polskiego i Westerplatte, na których kierujący pojazdami często przekraczają dozwoloną prędkość.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci byli również na innych ulicach, na których mieszkańcy zgłaszają problem  nadmiernej prędkości pojazdów. To ulice Szosa Kisielińska, Sulechowska oraz Trasa Północna.

Nocna akcja zielonogórskiej drogówki

Podczas akcji policjanci zatrzymali 30 kierujących za wykroczenia drogowe. Wszyscy kontrolowani kierujący byli trzeźwi.

Statystyki od lat pokazują, że nadmierna prędkość jest na pierwszym miejscu wśród przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Mimo zaostrzania przepisów i coraz surowszych kar, takich jak zatrzymanie prawa jazdy, wciąż kierujący na polskich drogach przekraczają dozwoloną prędkość.

Niemal każdego tygodnia zielonogórscy policjanci zatrzymują co najmniej dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km na godzinę.  

Eko pol - Poscigi.pl