Samochody.pl - poscigi.pl

Nowa Sól. 73-latek sam dał się „złowić”, a oszuści wyczyścili mu konto

Prawie 50 tysięcy złotych stracił 73-latek po tym, jak chciał zainwestować w fikcyjną spółkę. Mężczyzna padł ofiarą manipulacji ze strony przestępców, podających się za konsultantów platformy inwestycyjnej. Niestety chęć łatwego i szybkiego zysku często kończy się utratą sporej gotówki.

Wszystko wydarzyło się przed kilkoma dniami. 73-latek znalazł w internecie ogłoszenie o możliwości zainwestowania pieniędzy. Wskazany w ogłoszeniu link przekierował go na stronę firmy. Następnym krokiem było podanie swoich danych, co pokrzywdzony uczynił.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po chwili skontaktował się z nim telefonicznie konsultant i zaproponował mu założenie konta do inwestowania. Mężczyzna się zgodził i rozpoczął inwestowanie. Po chwili stracił 50 tysięcy złotych.

Czytaj też – Makabra w Kożuchowie. Znaleziono ciało mężczyzny z raną postrzałową

– Musimy pamiętać, że Internet to nie tylko nieograniczone źródło informacji i rozrywki, ale także miejsce, w którym występuje wiele zagrożeń. Oszustwa w sieci to poważne zagrożenie dla finansów osób korzystających z internetowych kont bankowych, portali społecznościowych czy skrzynek e-mail – mówi asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Nowa Sól. Atak oszustów internetowych

Pomysłowość oszustów nie ma granic. Przestępcy, idąc z duchem czasu, tworzą strony internetowe łudząco podobne do dobrze nam znanych witryn. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na każdy nawet najdrobniejszy szczegół.

Czasami pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie, jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swój numer konta i kod autoryzacji. Nie róbmy tego! Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom. Czytajmy dokładnie komunikaty przychodzące na telefon podczas każdej transakcji. Taka forma kontaktu może się okazać zwykłym oszustwem.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl