NOWA SÓL Na widok policji 20-latek porzucił samochód na środku drogi i zaczął uciekać

Nowosolscy policjanci po pościgu zatrzymali 20-latka, który chcąc uniknąć kontroli drogowej, porzucił samochód na środku drogi i próbował uciekać. Miał aktywny zakaz prowadzenia. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

We wtorek, 16 czerwca, policjanci z prewencji patrolując ul. Wodną w Nowej Soli zauważyli samochód, którego kierowca na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi dali kierowcy sygnały do zatrzymania  się. – Kierowca zahamował, pozostawił swój samochód na środku drogi i zaczął uciekać w kierunku pobliskich ogródków działkowych – mówi mł. asp. Renata Dąbrowicz – Kozłowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli. Młody mężczyzna został bardzo szybko zatrzymany.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie okazało się, że 20-latek ma aktywny zakaz prowadzenia. To było powodem jego cieczki. Z uwagi na to, że samochód stał na środku drogi, został odholowany przez pomoc drogową na koszt właściciela. 20-latkowi za złamanie sądowego zakazu prowadzenia grozi teraz kara do 5 lat więzienia.