Nowa Sól. Pijany kierowca rozbił się w rowie. Grożą mu trzy lata więzienia

Kierującemu grozi kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia.

Nowosolscy policjanci zatrzymali 59-letniego pijanego kierującego, który rozbił samochód. Jazdę zakończył wjeżdżając do rowu. Grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia. Mężczyzna nie uniknie również kary za spowodowanie kolizji.

W niedzielę, 30 czerwca, oficer dyżurny policji w Nowej Soli dostał zgłoszenie o zdarzeniu w gminie Kożuchów. Na miejsce pojechał patrol. Na miejscu policjanci zastali kierującego citroenem, który wjechał do przydrożnego rowu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jak się okazało mężczyzna wcześniej uderzył w bariery energochłonne uszkadzając je. Mundurowi wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Po chwili 59-latek wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu.

Nowa Sól. Wpadł pijany kierowca

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i dowód rejestracyjny. 59-latek usłyszał zarzut kierowania po pijanemu. Za swój czyn odpowie przed sądem. – Nieodpowiedzialny kierowca odpowie także za spowodowanie kolizji – mówi asp. Justyna Sęczkowska-Sobol rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Kierującemu grozi kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia.

– Pijani kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi asp. Sęczkowska-Sobol. Niestety pomimo wielu apeli policji o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów zdarzają się kierowcy, którzy prowadzą pojazd będąc pod wpływem alkoholu.