Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Nowosolscy policjanci zorganizowali zbiórkę darów dla dzieci więźniarek z Krzywańca (FILM)

Nowosolscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Więziennej zorganizowali zbiórkę dla Domu Matki i Dziecka w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Wszystko po to, aby na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Jak zaznaczają, widok uśmiechniętego dziecka jest bezcenny.

Nowosolscy policjanci kolejny raz, z funkcjonariuszami Służby Więziennej z Krzywańca, wolontariuszką Eweliną Wawrzyńczyk, Dyrektorem GOK Grzegorzem Zwaryczem oraz inicjatywą „Niezawodni” zorganizowali zbiórkę zabawek, ubranek oraz środków higieny dla maluszków przebywających w „Domu Matki i Dziecka” w Zakładzie Karnym w Krzywańcu.

Kobiety odbywające tam karę pozbawienia wolności mogą przebywać ze swoim dzieckiem do 3 roku życia. Izolacja nie pozwala na osiągnięcie takiej swobody oraz realizacji potrzeb maluszków.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zbiórka dla dzieci więźniarek z Krzywańca

– Te dzieci potrzebują dobrego serca i wsparcia. Policjanci chcąc umilić im pobyt postanowili chociaż na chwilę pomóc im przenieść się w dziecięcy świat i zapomnieć o tym, że są odizolowane od rodziny i rówieśników – mówi mł. asp. Justyna Sęczkwoska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Ten drobny gest wywołał u dzieci chwilę radości, a na ich buziach pojawił się promienny uśmiech. Dzieci bardzo ucieszyły się na widok zabawek. – Cieszymy się, że te drobiazgi pozwoliły najmłodszym na chwilę zapomnienia w tym trudnym dla nich czasie – mówi mł. asp. Sęczkowska.

Eko pol - Poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl