Okradł seniora pod sklepem. Potem skopał i pobił

Policjanci zatrzymali 46-letniegło złodzieja, sprawcę kradzieży zuchwałych w Słubicach. Okradał mężczyzn, którzy wychodzili ze sklepów na terenie Słubic. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

Złodziej obserwował swoje ofiary w rejonie sklepów w Słubicach. Wytypował do kradzieży starszego pana, któremu z kieszeni koszuli wyciągnął plastikowe etui z gotówką 500 złotych. Po wyciągnięciu zawartości z kieszeni, skopał i pobił starszego mężczyznę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprawcę zatrzymali słubiccy policjanci. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej.

Okazało się, że 46-latek dokonał kradzieży zuchwałej również, 12 czerwca, na parkingu przed jednym ze sklepów w Słubicach.

Wybrał 86-letniego mężczyznę. Łupem złodzieja padły dokumenty, w tym dowód osobisty, prawo jazdy, karty płatnicze oraz gotówka. Przebieg zdarzenia zarejestrowały kamery.

Słubice. Okradł i pobił seniora

W trakcie przesłuchania 46-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej, do których się przyznał. – Teraz o losie 46-letniego mężczyzny będzie decydował sąd – mówi st. asp. Ewa Murmyło, rzeczniczka policji w Słubicach. Złodziejowi grozi kara do 8 lat więzienia.

Za kradzież szczególnie zuchwałą uznawana jest kradzież między innymi, gdy sprawca swym zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub kradzież mienia znajdującego się bezpośrednio na osobie, lub w noszonym przez nią ubraniu.