Toyota Zielona Góra

Okropne. Organizował mordercze walki psów, dręczył je. Pitbulle karmił testosteronem (ZDJĘCIA)

Policjanci z II komisariatu w Opolu zatrzymali 41-latka, który znęcał się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna wystawiał pitbulle do nielegalnych walki z innymi psami. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i kryminalni zabezpieczyli 11 psów rasy amstaff. Sprawa jest rozwojowa i może mieć europejski zasięg. Mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z II komisariatu w Opolu i funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pracowali nad sprawą nielegalnych walk psów. Ustalili, że za przestępczy proceder miał być odpowiedzialny 41-letni mieszkaniec Opolszczyzny.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna prowadził tresurę agresywnych psów pod kątem dopuszczania ich do nielegalnych walk. Karmił je testosteronem. On sam także organizował okropne walki psów.

Policjanci 15 września, weszli na posesję 41-latka. Zobaczyli tam 11 psów rasy amstaff. Czworonogi miały na ciele obrażenia i blizny świadczące o tym, że brały udział w morderczych w walkach psów. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli puchary, trofea i dyplomy mogące pochodzić z walk. Śledczy zabezpieczyli także przyrządy do ćwiczeń i leki dla zwierząt.

41-latek został zatrzymany. Dotychczas zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41-latkowi zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad jednym z psów. Mężczyzna miał zmuszać psa do wykonywania czynności sprzecznych z jego naturą, angażować do udziału w widowiskach, skazując go tym samym na cierpienie.

Wszystkie zwierzęta zostały zabezpieczone przez policjantów i przebadane przez weterynarza. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i wydał postanowienie o areszcie dla 41-latka. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra