Okropne. Organizował mordercze walki psów, dręczył je. Pitbulle karmił testosteronem (ZDJĘCIA)

Policjanci z II komisariatu w Opolu zatrzymali 41-latka, który znęcał się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna wystawiał pitbulle do nielegalnych walki z innymi psami. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i kryminalni zabezpieczyli 11 psów rasy amstaff. Sprawa jest rozwojowa i może mieć europejski zasięg. Mężczyzna trafił do aresztu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z II komisariatu w Opolu i funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pracowali nad sprawą nielegalnych walk psów. Ustalili, że za przestępczy proceder miał być odpowiedzialny 41-letni mieszkaniec Opolszczyzny.

Mężczyzna prowadził tresurę agresywnych psów pod kątem dopuszczania ich do nielegalnych walk. Karmił je testosteronem. On sam także organizował okropne walki psów.

Policjanci 15 września, weszli na posesję 41-latka. Zobaczyli tam 11 psów rasy amstaff. Czworonogi miały na ciele obrażenia i blizny świadczące o tym, że brały udział w morderczych w walkach psów. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli puchary, trofea i dyplomy mogące pochodzić z walk. Śledczy zabezpieczyli także przyrządy do ćwiczeń i leki dla zwierząt.

41-latek został zatrzymany. Dotychczas zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41-latkowi zarzutu znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad jednym z psów. Mężczyzna miał zmuszać psa do wykonywania czynności sprzecznych z jego naturą, angażować do udziału w widowiskach, skazując go tym samym na cierpienie.

Wszystkie zwierzęta zostały zabezpieczone przez policjantów i przebadane przez weterynarza. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i wydał postanowienie o areszcie dla 41-latka. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara do 5 lat więzienia.