Olbrzym z policji wycisnął ponad ćwierć tony (FILM)

St. sierż. Dawid Olkiewicz.

St. sierż. Dawid Olkiewicz, policjant z Gorzowa nie ma sobie równych. Podczas Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc był najlepszy wśród służb mundurowych. Zawody zakończył z największym podniesionym ciężarem. Na sztandze było 255 kilogramów, które podniósł bez większych problemów.

St. sierż. Dawid Olkiewicz od kilku lat łączy swoją sportową pasję ze służbą w policji. Po raz pierwszy o jego sukcesach było głośno w 2016 r., kiedy zdobył tytuł Mistrza Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Był wtedy jednym z najmłodszych uczestników, miał 21 lat. Z ciężarami ćwiczy od 12 roku życia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Od pierwszych tytułów znacznie się zmienił. Nie tylko fizycznie, ale też mentalnie. Poradził sobie z kontuzją, która wykluczyła go ze sportu na kilkanaście miesięcy. Teraz znowu walczy o najwyższe trofea. Kolejne zdobył w miniony weekend we Wrocławiu.

W stolicy województwa dolnośląskiego odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc zarówno open, jak też służb mundurowych. Dawid wygrał kilka klasyfikacji. Był najlepszym zawodnikiem wśród służb MSWiA.

Podczas zawodów tylko on wycisnął 255 kilogramów. Zdobył tym samym tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych i z kolejnymi pucharami wrócił do domu. – Ma ambicje na jeszcze większe ciężary, bo czuł, że jest jeszcze zapas sił – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Dawid ze spokojem podchodzi do swoich sportowych osiągnięć. Jest pewny siebie i planuje swoje kolejne cykle treningowe. Teraz czeka go zasłużona przerwa od startów.

Wraz z trenerami rozważnie patrzy w przyszłość, by nie nabawić się kontuzji, która wykluczyłaby go z treningu. Do podnoszenia ogromnych ciężarów w zawodach potrzebne są kilkumiesięczne, niezakłócone przygotowania.