OSP Sucha ma nowy piękny wóz strażacki. Do jego zakupu zielonogórski magistrat dołożył aż 700 tys. zł

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki na oficjalnym przekazaniu wozu strażackiego pojawił się z butelką szampana. fot. wiadomoscizg.pl

– Marzenia się spełniają – cieszą się strażacy ochotnicy z Suchej i z dumą prezentują nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. To Renault D16, pojemny, wytrzymały i przystosowany do pracy w naprawdę trudnych warunkach

Wóz dla OSP udało się kupić dzięki pieniądzom z budżetu miasta i dotacji z ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji. – Niech Wam służy i oby jak najrzadziej wyjeżdżał z remizy – mówił Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry cytowany przez wiadomoscizg.pl.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To było huczne wydarzenie! Nie zabrakło też „oblewania” wozu szampanem. Dla strażaków ochotników z Suchej to wielki dzień. Do jednostki przyjechał nowoczesny średni wóz ratowniczo-gaśniczy.

Nowy wóz strażacki dla OSP Sucha

To pojazd marki Renault o oznaczeniu D16 Udało się go kupić dzięki pomocy urzędu miasta. Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, zabezpieczył na ten cel w budżecie miasta kwotę 700 tys. zł, a blisko pół miliona złotych pozyskano z ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji.

Sam wóz kosztował ok. milion złotych, strażacy z Suchej dokupili też specjalistyczne wyposażenie.

 – Nasi przyjaciele z innych jednostek nie będą już żartowali z „dziadka” – mówi dla wiadomoscizg.pl Paweł Wysocki, strażak ochotnik. – Teraz do akcji będziemy jeździć nowoczesnym wozem. Wielkie podziękowania, ale też gratulacje należą się  wszystkim strażakom zaangażowanym w rozwój naszej jednostki. Dziękuję też prezydentowi miasta, bo bez ogromnego finansowego wparcia zakup nowego wozu nie byłby możliwy – mówił Wysocki.

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki na oficjalnym przekazaniu wozu strażackiego pojawił się z butelką szampana. To było huczne wydarzenie! Nie zabrakło też „oblewania” wozu. – Niech Wam służy i oby jak najrzadziej wyjeżdżał z remizy – mówił Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Jednostka OSP w Suchej dynamicznie się rozwija. Od 2015 potroiła oddział strażaków. W tej chwili służy w niej 18 ochotników.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl