Oszust siedzi w więzieniu i znowu usłyszał zarzuty. Sprzedawał przez internet nawet psy, których nie miał

Policjanci z Drezdenka udowodnili kolejne oszustwa mężczyźnie, który ma na koncie wiele innych oszustw i siedzi za nie już w więzieniu. 27-latek oferował poprzez portal aukcyjny i społecznościowy szeroki wachlarz produktów. Był to między innymi sprzęt elektroniczny, a nawet psy i bilety na imprezy sportowe.

Mężczyzna oferował również książki i podręczniki szkolne. Oczywiście rzeczy nigdy nie docierały do oszukanych nabywców. Oszust, tylko w związku z ostatnimi dwunastoma  czynami spowodował straty na około 4 tysiące złotych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna odsiaduję karę pozbawienia wolności za część oszustw, których dopuścił się wcześniej. – W trakcie odsiadywania wyroku policjanci z Drezdenka przedstawili mu dwanaście kolejnych zarzutów związanych z oszustwami internetowymi – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

W sumie 27-latek usłyszał ich już kilkadziesiąt. Teraz znowu grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Oszust sprzedawał nawet psy

Zakupy przez internet cieszą się olbrzymią popularnością. Niestety jednak ta forma kupowania jest szczególnie narażona na działanie oszustów i naciągaczy. Mimo, że policjanci starają się sprawców takich przestępstw namierzyć i pociągnąć do odpowiedzialności, jest to niezwykle trudne zadanie.

Przestępcy często działają z zagranicy i lub z terenu całego naszego kraju, co dodatkowo utrudnia ich wykrycie.