Toyota Zielona Góra

Pędził volkswagenem jak szalony 171 km/h. Wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Stanie przed sądem (FILM)

Policyjna grupa „Speed” z Gorzowa zatrzymała 28-latka, który passatem pędził 171 km/h. Wyprzedzał kolumnę samochodów na podwójnej linii ciągłej i na przejściu dla pieszych. Kierujący stracił prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu.

Policjanci z gorzowskiej grupy „Speed” zatrzymali 28-letniego mieszkaniec powiatu gorzowskiego. Pędził volkswagenem passatem w terenie zabudowanym, wyprzedzając kolumny aut, z prędkością 171 km/h w miejscu z ograniczeniem prędkości do 70 km/h. Wyprzedzał do tego na przejściu dla pieszych. – Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Policjanci odstąpili od ukarania mandatem, które w tej sytuacji byłoby niewystarczające. – Kierowca stanie przed sądem – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Co ważne, podczas zatrzymania zmotoryzowanego część z kierujących przejeżdżając obok miejsca kontroli pokazywała kciuki w górę policjantom za skuteczna reakcję.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To niezwykle skuteczny policyjny patrol ruchu drogowego- st. sierż. Sławomir Gaweł oraz st. sierż. Bartosz Gręda, którzy w eliminacji drogowych piratów wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem. – Nie przypadkowo to właśnie tę dwójkę obsadzono w grupie „Speed” podczas jej tworzenia. Dzięki takiej postawie policjantów na lubuskich drogach jej coraz bezpieczniej – mówi nadkom. Maludy.

Toyota Zielona Góra