Pierwsze prawo jazdy zatrzymane przez specjalną grupę drogówki „SPEED”

W poniedziałek, 22 lipca, na drogach powiatu krośnieńskiego trwały działania grupy „Speed”. Drogówka w miejscowości Brzózka zatrzymała prawo jazdy kierowcy bmw. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 118 km/h. 47–latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące, dostał mandat i punkty karne.

W poniedziałek jednym z wyznaczonych miejsc kontroli w ramach działań grupy drogówki „SPEED” była miejscowość Brzózka. Dwie policjantki z krośnieńskiej drogówki obserwowały zachowanie kierowców. W pewnym momencie zauważyły szybko nadjeżdżający pojazd.

Po sprawdzeniu prędkości z jaką jedzie okazało się , że bmw w terenie zabudowanym jechało o 68 km/h szybciej niż powinino. Policjantka dała kierowcy znak do zatrzymania się. – Spotkanie ze stróżami prawa zakończyło się dla 47-latka zatrzymaniem mu prawa jazdy na trzy miesiące – mówi asp. sztab Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji. Kierowca dostał też mandat i punkty karne.

Polecane  Duże grupowe zakażenie koronawirusem w woj. lubuskim. Sytuacja jest ciężka

Nie było to jedyne wykroczenie ujawnione przez ten patrol. Funkcjonariuszki w trakcie działań ujawniły 14 wykroczeń drogowych, w tym 11 dotyczyło przekroczenia prędkości. Od początku trwania działań krośnieńskiej drogówki z grupy „SPEED” ujawniono 28 wykroczeń drogowych, w tym za przekroczenie prędkości ukarali mandatem 20 kierowców.

Langner odszkodowania
Reklamy