Samochody.pl - poscigi.pl

Pijany 57-letni mężczyzna spowodował kolizje

Kartuscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Stężycy (woj. Pomorskie), gdzie 57-letni kierowca opla spowodował kolizję drogową, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności!

Wczoraj po godzinie 13.00 dyżurny kartuskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Stężycy. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji. Funkcjonariusze z drogówki wstępnie ustalili, że 57-letni kierowca opla najprawdopodobniej podczas włączania się do ruchu zderzył się z prawidłowo jadącym vw 29-letnim mężczyzną.

Mundurowi zbadali alkomatem trzeźwość kierowców samochodów. Badanie wykazało, że 57-letni sprawca zdarzenia ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. Teraz 57-latek odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Apelujemy o trzeźwe myślenie! Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu, jesteś zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego! Powyższe zdarzenie mogło skończyć się tragicznie.

Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl