Pijany 57-letni mężczyzna spowodował kolizje

Kartuscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Stężycy (woj. Pomorskie), gdzie 57-letni kierowca opla spowodował kolizję drogową, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności!

Wczoraj po godzinie 13.00 dyżurny kartuskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Stężycy. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji. Funkcjonariusze z drogówki wstępnie ustalili, że 57-letni kierowca opla najprawdopodobniej podczas włączania się do ruchu zderzył się z prawidłowo jadącym vw 29-letnim mężczyzną.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mundurowi zbadali alkomatem trzeźwość kierowców samochodów. Badanie wykazało, że 57-letni sprawca zdarzenia ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. Teraz 57-latek odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o trzeźwe myślenie! Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu, jesteś zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego! Powyższe zdarzenie mogło skończyć się tragicznie.