Pijany kierowca sprawcą kolizji w Zielonej Górze. Noc spędził w izbie wytrzeźwień

Pomimo wysokich kar za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających oraz pomimo stwarzania takim zachowaniem zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego wciąż znajdują się osoby, które w takim stanie wsiadają za kierownicę.

Zielonogórscy policjanci przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholuMiniony weekend pokazał, że mimo dotkliwych kar za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, cały czas po naszych drogach jeżdżą pijani kierowcy. Nie odstrasza ich nawet groźba 2 lat pozbawienia wolności, ani zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata czy wysoka grzywna – 5 tysięcy złotych. Siadają za kierownicę często w stanie upojenia alkoholowego, powodując poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Niechlubny rekordzista zatrzymany podczas weekendu miał 2 promile alkoholu w organizmie i w takim stanie spowodował kolizję drogową na ulicy Dworcowej w Zielonej Górze. 37-latkowi w stanie upojenia alkoholowego pobrano krew do badań, a następnie został odwieziony przez policjantów do izby wytrzeźwień.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl